Selections for Tipperary – Sept. 3rd 2023

2.00: SEE THE POLARIS (BILLY LEE/PADDY TWOMEY) 2.35: ABSOLUTE ADVANTAGE (HUGH HORGAN (7)/JOSEPH O’BRIEN) 3.10: WARRIOR BRAVE (GARY CARROLL/ROSS O’SULLIVAN) 3.45: BELLA BLUE EYES – EW – (BILLY LEE/PADDY TWOMEY) 4.20: HARMONY ROSE – EW – (BEN COEN/KEN CONDON) 4.55: WATER MINT – EW – (TOM KIELY-MARSHALL (7)/JOE MURPHY) 5.30: ROCK ON SEAMIE – EW… Read More Selections for Tipperary – Sept. 3rd 2023

Selections for Ballinrobe – Aug. 28th 2023

4.30: QUARRY ROCCO (JAMES O’SULLIVAN/PHILIP ROTHWELL) 5.05: SAMUI (JACK KENNEDY/GORDON ELLIOTT) 5.35: SLEEP SOUND – EW – (JAKE COEN (5)/PETER FAHEY) 6.05: STORM MAHLER (CONOR MCNAMARA/ERIC MCNAMARA) 6.35: SARAH’S SOLDIER – EW – (DANNY MULLINS/PAT FAHY) 7.05: VISIONARIAN (KEITH DONOGHUE/PETER FAHEY) 7.35: MISTY’S GIFT – EW – (SHANE FITZGERALD/HARRY KELLY) 8.05: BABY KATE (PATRICK MULLINS/WILLIE… Read More Selections for Ballinrobe – Aug. 28th 2023

Selections for Kilbeggan – Aug. 25th 2023

4.35: NOTTODAYBOBO (JORDAN GAINFORD/GORDON ELLIOTT) 5.05: SHAJAK (MARK WALSH/GORDON ELLIOTT) 5.35: BUTTONS AND BOWS – EW – (MARK WALSH/PAT FLYNN) 6.10: GIVEAGO (DANNY MULLINS/WILLIE MULLINS) 6.45: FRGILLIGANS VOYAGE – EW – (PHILIP ENRIGHT/JOHN CARR) 7.20: QUANTUM REALM (JORDAN GAINFORD/GORDON ELLIOTT) 7.55: LISADELL LASS (L. DONNELLY (4)/WILLIE MULLINS)

Selections for Killarney – Aug. 25th 2023

4.15: ST FAZ – EW – (RACHAEL BLACKMORE/EDDIE O’GRADY) 4.50: SHECOULDBEANYTHING (JACK KENNEDY/GORDON ELLIOTT) 5.20: TAG MAN (RACHAEL BLACKMORE/HENRY DE BROMHEAD) 5.53: HUBRISKO (PAUL TOWNEND/WILLIE MULLINS) 6.28: AGIRLCALLEDCHLOE – EW – (SIMON TORRENS/PHILIP ROTHWELL) 7.03: ROYAL JUNIPER (PETER CARBERRY/TONY MARTIN) 7.38: RICKY LANGFORD – EW – (SIMON TORRENS/PHILIP ROTHWELL) 8.10: JEKIKI – EW – (HARRY… Read More Selections for Killarney – Aug. 25th 2023

Selections for Killarney – Aug. 24th 2023

4.20: NOR TIME NOR TIDE (CONOR STONE-WALSH (7)/JOSEPH O’BRIEN) 4.55: LIVIO MILO (LEIGH ROCHE/DERMOT WELD) 5.30: SALT LAKE CITY (KILLIAN HENNESSY/AIDAN O’BRIEN) 6.05: SIMPLY SIDEWAYS – EW – (RACHAEL BLACKMORE/TIM DOYLE) 6.40: PORTMAGEE – EW – (ROBERT WHEARTY (7)/DICK BRABAZON) 7.10: JESSE EVANS (ROBERT WHEARTY (7)/NOEL MEADE) 7.40: BAROMETER (CONOR STONE-WALSH (4*) /JOHN MURPHY) 8.10:… Read More Selections for Killarney – Aug. 24th 2023

Selections for Ballinrobe – Aug. 14th 2023

5.20: DOCTOR NIGHTINGALE (JACK KENNEDY/GORDON ELLIOTT) 5.50: SEQUESTERED – EW – (DANNY GILLIGAN (5)/PAUL GILLIGAN) 6.20: LISTENTILLITELLYA – EW – (DARRAGH O’KEEFFE/TOM GIBNEY) 6.50: GOT GREY (KEITH DONOGHUE/GAVIN CROMWELL) 7.20: EARLY ARRIVAL (JJ SLEVIN/JIMMY BARCOE) 7.50: SEA MUSIC (DONAGH MEYLER/EMMET MULLINS) 8.20: SIXHANDSINMYPOCKET – EW – (GAVIN BROUDER (5)/CONOR O’DWYER)

Selections for Kilbeggan – Aug. 12th 2023

4.55: ESTEPONA SUN – EW – (PHILIP ENRIGHT/CHARLES BYRNES) 5.25: NEEV’S DREAM (DARRAGH O’KEEFFE/TOM GIBNEY) 5.55: UP AND OUT – EW – (JACK KENNEDY/GORDON ELLIOTT) 6.25: GINNETTS GIRL (JACK KENNEDY/GORDON ELLIOTT) 6.55: WINTER FOG (KIERAN CALLAGHAN (5)/WILLIE MULLINS) 7.25: ROOM TO ROAM – EW – (BEN HARVEY (3)/JOHN MCCONNELL) 7.55: ARCTIC AMBITION (JACK KENNEDY/GORDON ELLIOTT)… Read More Selections for Kilbeggan – Aug. 12th 2023

Selections for Sligo – Aug. 9th 2023

5.05: DARKENED – EW – (SEAN BOWEN (7)/DENIS HOGAN) 5.40: WATER MINT – EW – (GARY CARROLL/JOE MURPHY) 6.10: YOKKELL (RONAN WHELAN/JARLATH FAHEY) 6.40: MCTENNET (DYLAN B. MCMONAGLE/JOSEPH O’BRIEN) 7.10: LIA FAIL (GARY CARROLL/MICK MULVANY) 7.40: TIC TAC TOE – EW – (BILLY LEE/RAY HACKETT) 8.10: NOTTURNO (COLIN KEANE/NOEL MEADE)